У наш час художники досить часто заграють з публікою, не стільки концентруючись на власній творчості, експериментах, пошуках, як на публічності власного «его», простіше, власної персони.
Світлана Тихомирова – одна з небагатьох, яка публічністю «не хворіє». І це ніби все, але водночас багато говорить про неї як про митця. З іншого боку публіка заграє з художником, оперуючи лише кількома фразами в означенні того, що сподобалось. Осягнути дійсну індивідуальність та таке заїжджене поняття «самобутність» складно. Але публіка може бути чудовим «детектором» на особливість, бо попри все існує таке поняття «атракції», де справжнє вподобання поширюється на більшість, не залежачи від соціальних, освітніх, культурних, моральних рівнів кожного індивіда. Такою є Світлана Тихомирова. Вона – вподобана.
А про її творчість? Тут можна вдатися до порівняння, особливо коли хочеш виокремити художника, і разом з тим ототожнити з напрямком, стилем, школою. Чи це помилка, в той час, коли прагнуть індивідуальності? Але без порівняння обійтися неможливо. Бо самі митці мають свої творчі ідеали, захоплюються старим малярством, різними напрямками, які минули, виокремлюють «своїх художників», шукають відповідності, схожості, віднаходять саме ту, свою творчу нитку, можливу дотичність і продовжують давно розпочату справу, додаючи корективи. Адже мистецтво ніколи не було модною тенденцією, і, водночас, ніколи не буде застарілим. Тому Світлана Тихомирова може бути художником футуристом, імпресіоністом і, більш узагальнено, представником contemporary art. Її творчість можна означити і більш лірично – чуттєва, ніжна, тепла, легка, витончена у своїх абстрактних композиціях, імпресіоністичних пейзажах, анімалістичній картині. Живопис Тихомирової водночас жіночий, наповнений музикою, метафізичний і так само пристрасний та лаконічний. Для більшості її робіт притаманний нестримний рух, пульсація, вібрація, як доказ життя, типу «мы чувствуем пульс единой Вселенной…» і така «радість буття» потрібна всім.
Ірина Скічко
Завідувач науково дослідного та експозиційного відділу
Черкаського обласного художнього музею,
мистецтвознавець
Светлана Тихомирова, художник: «Через творчество я искренне постигаю себя.»
Живет и работает в г.Черкассы. Специальность - Графический дизайн (Черкасский Государственный технологический Университет)
Пристрастие к рисованию у Светланы проявилось с ранних лет. Воспоминания из детства – практически каждый день с карандашами и альбомом в руках. Работы неоднократно выставлялись на выставках в школе.
Выпуск 2001 г. – Черкасский институт управления. Специализация – Экономист. Менеджер-маркетолог.
Выпуск 2009 г. – ЧДТУ по специальности «Графический дизайн». Диплом с отличием.
2003 г. – Участник конкурса плаката «Екосвіт очима художника» (г. Киев), Победитель в номинации 2 место.
2005 г. – Участник и победитель в конкурсе «Дизайн промышленной упаковки», 2005 (г. Киев).
В период с 2001 по 2010 пробовала себя в качестве дизайнера на полиграфических предприятиях, в журнале, а также менеджером в сфере рекламы. В конечном итоге пришла к выводу что творчество занимает главенствующую роль в моей жизни. И на данном этапе оно все больше поглощает и увлекает меня.
Участник выставок с 2010г.
Работы Светланы Тихомировой находятся в частных коллекциях Украины, Америки, Норвегии, Англии, Германии, Израиля, Швеции, Австралии.